Odborní pracovníci v sociální oblasti

Popis pracovní pozice:
- péče o osoby s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením a o osoby s poruchou autistického spektra v denním stacionáři nebo v DOZP.
- sledování potřeb uživatelů, pomáhání při nácviku jednoduchých denních činností a dopomoc při osobní hygieně a oblékání
- podpora samostatnosti a zájmů uživatelů, rozvíjení jejich schopností vytvářením aktivizačních činností a používáním kompenzačních pomůcek
- napomáhání při vytváření základních sociálních a společenských kontaktů a uspokojování psychosociálních potřeb a fixace těchto získaných potřeb
- spolupráce při tvorbě plánu péče, denního programu uživatelů a vedení dokumentace o průběhu služby

Požadujeme:
- střední vzdělání s maturitou nebo výučním listem + osvědčení o absolvování kurzu pracovníka v sociálních službách, popř. úplné střední vzdělání s maturitou zaměřené na sociální oblast a práci. Kurz je možné si dodělat i do 18 měsíců po nástupu.
- praxe v sociálních službách je výhodou
- zkušenosti s realizací a organizováním volnočasových aktivit uživatelů formou tvořivých činností (dramatická, pohybová, výtvarná, hudební) výhodou
- aktivní a pozitivní přístup, kreativní myšlení
- trpělivost, schopnost komunikace s handicapovanými uživateli a jejich rodinami
- empatie a zodpovědnost

Zaměstnanecké výhody4):
- pozice je vhodná i pro absolventy a aktivní důchodce

Plat od:
131 Kč
Pracoviště:
Brno
Nástup:
22.03.2024
Obor a Profese:
Sociální pracovník
Min. vzdělání:
Střední vzdělání bez maturity
Vhodné i pro absolventy
ANO
Kontaktní osoba:
Bc.Lenka Kreysová
515 504 217
Lenka#kreysova|kocianka#cz